„Płodność: Strefa Specjalistycznej Wiedzy”. Podsumowanie 2. Ogólnopolskiej Konferencji Medycznej organizowanej przez Fundacja PoMOC dla Płodności.
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 2. Ogólnopolskiej Konferencji Medycznej, która skupiła się na wyjątkowej tematyce płodności. Była to konferencja hybrydowa – stacjonarnie w Warszawie oraz dla odbiorców online. To wydarzenie dostarczyło niezwykłej wiedzy i inspiracji, a uczestnictwo w wykładach, w tym prelekcji Sylwii Leszczyńskiej, dietetyczki klinicznej, przyniosło nieocenione spojrzenie na rolę diety w kontekście płodności.
Dietetyk Sylwia Leszczyńska podzieliła się wiedzą na temat wpływu diety na zdolność reprodukcyjną, szczególnie w kontekście osób zmagających się z problemami tarczycy, w tym z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy – Hashimoto. Zwróciła uwagę na znaczenie eliminacji pokarmów wywołujących stan zapalny oraz odpowiedniego zbilansowania diety w celu wsparcia zdrowia tarczycy i poprawy płodności.
Jej prelekcja podkreśliła wagę zdrowego żywienia oraz monitorowania równowagi hormonalnej w czasie starania się o ciążę. Ponadto, wskazała na duże korzyści z konsultacji ze specjalistą żywienia w celu dostosowania diety do indywidualnych potrzeb. Każdy przypadek, przyczyna trudności uzyskania ciąży są indywidualnie rozpatrywane również w kontekście zaplanowania żywienia i suplementacji. Z pewnością wymaga to dokładnego wywiadu medyczno-żywieniowego, analizy wyników badań oraz analizy dotychczasowego żywienia.
Konferencja przypomniała nam, jak istotne jest holistyczne podejście do zdrowia, w tym w kontekście płodności, gdzie dieta odgrywa kluczową rolę. Było to niezwykłe doświadczenie uczestniczyć w dyskusjach i wymianie poglądów na temat tak ważnej dla wielu osób kwestii.
Jesteśmy wdzięczni organizatorom, że mogliśmy być partnerem merytorycznym tego wydarzenia, za możliwość uczestnictwa oraz wszystkim prelegentom za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Serdecznie zachęcamy do dalszej dyskusji na temat zdrowia, płodności i roli diety w tych obszarach. Wierzymy, że taka wymiana wiedzy ma ogromne znaczenie dla poprawy jakości życia wielu osób.
Zachęcamy również do przeczytania artykułu naszej specjalistki:
Mając PCOS możesz mieć regularne miesiączki – kluczowa rola diety i badania składu ciała
#dieta#żywienie#płodność#niepłodność#planowanieciąży#konferencja#dietetyka#dietetykakliniczna