Wedding

Śniadanie w dniu ślubu

Śniadanie to dla jednych najważniejszy posiłek dnia, dla innych temat wręcz abstrakcyjny. Pożywne czy lekkie? Duże czy małe? Wykwintne czy proste? Na ciepło czy na zimno? Na słodko bądź wytrawnie? Czy zastanawialiście się, jak powinno wyglądać śniadanie w dniu waszego ślubu?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy z nas jest wyjątkowy. Nasze organizmy odmiennie reagują na sytuacje stresującą, jaką niewątpliwie jest ślub. Stres jest czynnikiem wyzwalającym kaskadę powiązanych ze sobą reakcji w organizmie, w konsekwencji których zaobserwować możemy zupełnie odmienne skutki u różnych osób. Może to być choćby brak apetytu, ale również tak zwany wilczy głód, ochota na określone smaki lub osłabienie odczuwania zapachów, zgaga, nudności, a także przyspieszenie lub spowolnienie pasażu jelitowego. Dlatego śniadanie powinno być dopasowane do aktualnych potrzeb naszego organizmu. Dietetyk podpowiada, na jakie elementy każdy powinien zwrócić uwagę, przygotowując śniadanie w ten wyjątkowy dzień. [...]  Więcej

Moda na dietę!

Czy istnieje idealny czas na odchudzanie? Czy jest dobry moment na zmianę nawyków żywieniowych? I choć badania wskazują, że najchętniej decyzje o odchudzaniu podejmujemy w okresie postanowień noworocznych lub wiosną. To tak naprawdę każdy czas jest dobry na korzystną interwencję. Jak jednak odchudzać się mądrze? Jak zmieniać nawyki jedzeniowe z głową?

W obliczu żywieniowego szumu informacyjnego, który obserwujemy w mediach, trudnych jest samodzielnie podjąć rozsądną decyzję. Od lat widać pewną tendencję związaną z “modą na dietę”. Sama idea zmiany nawyków jedzeniowych jest jak najbardziej słuszna i korzystna, jednak jeżeli wybierzemy złą dietę, to zamiast do poprawy stanu zdrowia możemy się przyczynić do jego pogorszenia. Postaramy się zatem podpowiedzieć, jak podczas odchudzania podejmować rozsądną decyzje żywieniowe.  [...]  Więcej

Apetyt na seks

To co jesz może mieć korzystny wpływ na twoją aktywność seksualną. Ale uważaj, ponieważ z drugiej strony objadanie się, nadwaga i otyłość mają wpływ na jej osłabienie.

Być dobrze nawodnionym – być zdrowym

Organizm człowieka w około 60% to woda i jest naprawdę ważne, żeby wypijać na co dzień wystarczającą ilość płynów dla utrzymania prawidłowego nawodnienia i zdrowia. To naturalny sposób dbania o ciało. W innym przypadku możesz czuć zmęczenie, ból głowy czy mieć obniżoną wydajność.

Jak unikać przedślubnych konfliktów?

Ślub uważany jest za jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Trudno się zatem dziwić, że czas przygotowań ślubnych jest z jednej strony ekscytujący, z drugiej pełen napięcia i niepokoju. Gdy stresująca sytuacja utrzymuje się tygodniami, stajemy się coraz mniej odporni na nawet drobne frustracje i szczególnie łatwo nam wdać się w kłótnie z bliskimi. Nieporozumienia w nawet bardzo udanej relacji są nieuchronne, sztuka polega na tym, żeby nauczyć się je rozwiązywać.

Przez żołądek do serca

Serce bije około 70 razy na min., w ciągu całego życia uderza przeciętnie 2,8 mld razy przetaczając 184 mln litrów krwi. Wykonuje bardzo poważną pracę. Warto o nie zadbać.
Tymczasem w Polsce codziennie średnio 500 osób umiera z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Co 3 os. nie ma świadomości, że cierpi na nadciśnienie, czy podwyższony poziom cholesterolu. A co ty robisz dla własnego serca?

Chudnij z głową

Zbliża się ważny dla Ciebie dzień, w którym chcesz wyglądać perfekcyjnie. Jednocześnie planowanie ślubu jest pełne różnych zobowiązań, które zapewne wpłynęły na znaczną zmianę Twojego sposobu żywienia. Bądźmy szczerzy, nie masz za wiele czasu na przygotowanie posiłków w ciągu dnia i starasz się kontrolować stres sięgając po przekąski – często mało odżywcze i tuczące. Może się zdarzyć, że niezamierzenie przybierzesz w tym czasie na wadze, choć zdecydowanie preferowałabyś tendencję odwrotną. Przedślubny plan odchudzania Poprawa Twoich nawyków żywieniowych w okresie często stresującym, jakim jest przygotowanie do ślubu, pozwoli Ci cieszyć się tymi szczególnymi momentami, poprawiając nastrój. Pamiętaj jednak, że stosowanie zbyt restrykcyjnych diet nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i może powodować dodatkową frustrację. Odpowiednie odżywianie jest niezbędne, abyś była pełna energii i pewna, że spala się nadmierna ilość tłuszczu w organizmie, a nie spada zawartość wody czy też następuje utrata tkanki mięśniowej, a Twoja skóra jest właściwie odżywiona i zdrowo wygląda. Oto kilka pożytecznych rad, do których możesz zastosować się razem z narzeczonym.

Przedślubny plan odchudzania

Zbliża się ważny dla Ciebie dzień, w którym chcesz wyglądać perfekcyjnie. Jednocześnie planowanie ślubu jest pełne różnych zobowiązań, które zapewne wpłynęły na znaczną zmianę Twojego sposobu żywienia.

    Koszyk