Żywienie osób starszych

Menopauza i dieta w okresie okołomenopauzalnym

Menopauza i dieta w okresie okołomenopauzalnym na złagodzenie typowych objawów. Wskazówki dietetyka klinicznego- Marty Woźniak

Menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety. Wiąże się ona z zachodzeniem wielu zmian w organizmie. Znaczna część kobiet ma obawy odnośnie dolegliwości, które mogą towarzyszyć temu okresowi. Odpowiednie przygotowanie, zarówno poprzez prawidłową dietę, jak i aktywność fizyczną może w znaczy sposób wpłynąć na przebieg menopauzy.

Menopauza

Menopauza jest to proces fizjologiczny, który zostaje stwierdzona, gdy w przeciągu 12 miesięcy po ostatnim krwawieniu, nie odnotowuje się kolejnej miesiączki. W jej wyniku zdolności rozrodcze kobiet zostają zatrzymane, gdyż zmniejsza się liczba pęcherzyków w jajnikach, zatrzymana zostaje owulacja oraz menstruacja. [...]  Więcej

Dieta dla seniora – Wskazówki dla osoby robiącej zakupy dla seniora

Specjaliści Instytutu Sanvita przygotowali zalecenia, wskazówki dla osoby pomagającej w robieniu zakupów osobom starszym, które objęte są kwarantanną lub pozostają w domu, dla bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią. W ostatnim czasie bardzo ważne jest objęcie osób starszych dodatkową opieką. 

Mamy nadzieje, że dzięki tym wskazówkom pomożemy w wyborze odpowiednich produktów żywnościowych. 

 

Dieta po sześćdziesiątce

Dieta seniorów powinna uwzględnić specyficzne potrzeby i warunki zdrowotne tej grupy osób i musi być dobierana z dużą starannością z uwzględnieniem metabolizmu organizmu. Sposób odżywiania się i nieprawidłowe przyzwyczajenia dobrze jest zmieniać powoli i stopniowo.

    Koszyk