zdjecie Mariola Bojarska Ferenc 1 modified

Mariola Bojarska-Ferenc

Mariola Bojarska-Ferenc jest symbolem aktywnego, zdrowego stylu życia od ponad 20 lat. Polska gimnastyczka artystyczna, członek najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association i ECA , dziennikarka, producent programów telewizynych.

 Autorka programu w TVP2 „Sztuka życia”, w którym wraz z gwiazdami filmu,estrady, politykami pokazuje jak żyć, by osiągnąć sukces. W „Pytaniu na śniadanie” prowadzi zdrową kuchnię oraz felietony „Mistrzowie Życia”. W magazynie „Pani” regularnie publikuje felietony na temat wellnessowego stylu życia. Jest autorką 2 książek: „Cudowny ruch” i „Zatrzymaj czas”.  W pażdzierniku  2012 r. premiera nowej książki „Sztuka dobrego życia”.

Zła dieta może przyczynić się do powstawania chorób takich jak cukrzyca, otyłość,  nadciśnienie tętnicze, miażdżyca. Co robię dla swojego zdrowia? Regularnie ćwiczę, staram się zdrowo odżywiać i jestem pod stałą kontrolą dietetyka. Uważam, że w życiu wszystko jest możliwe.  Młodzieńczą energię można zatrzymać pomimo upływu lat, co udaje mi się głównie dzięki właściwie skomponowanej diecie i aktywności fizycznej.

 Pamiętaj, że dietoterapia powinna być dostosowana do potrzeb konkretnej osoby, uwzględniać ewentualne dolegliwości oraz zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, które są zmienne i zależą od wielu czynników. Dlatego warto zgłosić się dietetyka, wykonać szczegółowe badanie składu ciała i obserwować zmiany w trakcie terapii. Dietetyk  nauczy cię prawidłowo komponować swoją dietę tak, aby była bezpieczna i dostarczała wszystkich składników niezbędnych do życia.

 Zdrowy styl życia pomaga w drodze do sukcesu i zadowolenia z własnego życia.

olga borys DSC7522 modified

Olga Borys

Olga Borys

Aktorka filmowa i teatralna. Występowała w Teatrze Studio w Warszawie, w Teatrze Kwadrat oraz na deskach Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. W sitcomie komediowym Lokatorzy wcieliła się w postać Zuzi.

http://www.olgaborys.pl/

Doskonale wiem jakie znaczenie ma odżywianie, aby być zdrowym i myśleć sprawniej. Prawidłowa dieta to nie tylko lepsze samopoczucie, ale i lepsza koncentracja na planie. Bywa tak, że z pozoru niewielkie błędy w odżywianiu mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, dlatego wizyta u dietetyka może okazać się bardzo pomocna. Ja wolę dokonywać zmian pod okiem specjalisty, każdy z nas ma odmienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i wiem, że dieta którą stosowała koleżanka nie zawsze będzie odpowiednia dla mnie, a zapewni mi to na pewno dieta ułożona przez dietetyka, która uwzględnia moje indywidualne potrzeby, rozkład dnia itd. W Instytucie Sanvita spotkasz się ze specjalistami, którzy Ci to zapewnią, ale i z przyjazną atmosferą!  Poza tym sprawdzisz jaki jest Twój szczegółowy skład ciała. Ja podczas badania dowiedziałam się, że mam zbyt mało wapnia w organizmie, a dzięki poradom dietetyka wiem jak prawidłowo powinna wyglądać moja dieta, aby pokryć zapotrzebowanie na wszystkie składniki. Dlatego Instytut Sanvita polecam nie tylko tym, którzy chcą schudnąć i szukają profesjonalisty, ale wszystkim którzy chcą zmienić nawyki żywieniowe i zadbać o swoje zdrowie!