JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO CIĄŻY, ZWIĘKSZYĆ SZANSĘ NA DZIECKO I ZAPROGRAMOWAĆ JEGO ZDROWIE
Planujesz ciążę lub od jakiegoś czasu starasz się o dziecko?
Chcesz przygotować się do ciąży świadomie i kompleksowo oraz zadbać o swój dobrostan psychiczny i wiedzę dietetyczną?
Jesteś w trakcie starań i nie wiesz, jak radzić sobie z emocjami w trudnych momentach i skutecznie walczyć ze stresem?
Te warsztaty są dla Ciebie!

Nasze warsztaty przeznaczone są zarówno dla kobiet, które już od pewnego czasu starają się o dziecko jak i dla tych, które dopiero planują ciążę.
Naszym celem jest stworzenie Tobie i innym uczestniczkom bezpiecznej przestrzeni, w której będziesz mogła poszerzyć swoją świadomość na temat mechanizmów psychologicznych i dietetycznych sprzyjających płodności. Pragniemy stworzyć miejsce, gdzie wraz z innymi kobietami z podobnymi doświadczeniami będziesz mogła spotkać się i wspólnie pracować nad przygotowaniem się do jednego z najważniejszych momentów życia- zajścia w ciążę.

Warsztaty trwają 2 dni: pierwszy dzień dotyczy aspektu dietetycznego, drugi to warsztaty psychologiczne. UWAGA!!! Istnieje możliwość zgłoszenia tylko na jeden wybrany dzień warsztatów: dietetyczny lub psychologiczny.

DZIEŃ PIERWSZY ● DIETA

Jedzenie zgodnie ze wskazówkami w trakcie planowania dziecka i zgodnie z dietą propłodnościową jest czymś, co może zrobić każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, płodności czy aktualnych jej zaburzeń, wieku, czasu i pieniędzy. Wszyscy jemy, więc czemu jedzenia nie wykorzystać do poprawy samopoczucia, wpłynąć na lepsze zdrowie swoje i przyszłego dziecka, prawidłowy przebieg ciąży czy zwiększenie płodności? O tym jak to zrobić właściwie i efektywnie w sposób praktyczny przedstawi Sylwia Leszczyńska, dietetyk kliniczny, specjalistka w zakresie leczenia dietą niepłodności i obniżonej płodności i autorka książki Dieta dla płodności”.

Podczas zajęć:

 • Dowiesz się dlaczego dieta ma kluczowe znaczenie w staraniach o dziecko, co wpływa na zdrowie komórek jajowych i plemników, jakie składniki potrzebne są do regulacji i właściwego działania hormonów, jak dieta działa na rozwój przyszłego dziecka.
 • Dowiesz się, jak zwiększyć szanse na dziecko, które produkty działają pozytywnie, a które mogą szkodzić. Co może utrudniać zajście w ciążę i co robić w zależności od przyczyny zaburzeń płodności.
 • Poznasz najskuteczniejsze dla siebie strategie mające wpływ na dobry przebieg ciąży i zdrowie dziecka w przyszłości.
 • Wyjdziesz z wiedzą jak przygotować się do ciąży – co skontrolować i kiedy pojawić się odpowiedniego specjalisty, nie tylko dietetyka. Stworzymy dla Ciebie plan.
 • Nauczysz się troszczyć o swoje zdrowie i dobre samopoczucie za pomocą diety.
 • Poznasz jak w prosty sposób wprowadzić modyfikacje do codziennego jedzenia.
 • Otrzymasz gotowe przepisy, praktyczne wskazówki i listę produktów oraz książkę “Dieta dla płodności”!
 • Sprawdzisz swój skład ciała i stan odżywienia i otrzymasz wynik z indywidualnymi wskazówkami.
DZIEŃ DRUGI ● PSYCHIKA

Chcemy wyjść naprzeciw kobietom, które pragną w sposób świadomy zadbać o siebie w czasie starania się o dziecko. Plan warsztatu stworzony został w taki sposób, aby pomóc Ci poszerzyć samoświadomość w zakresie emocji oraz własnych oczekiwań związanych z macierzyństwem, a także wyjść naprzeciw trudnościom, z jakimi mogą zmagać się osoby starające się o dziecko. Dlatego też zajęcia zostały podzielone na konkretne bloki tematyczne, podczas których będziesz miała możliwość przyjrzeć się zarówno własnym trudnościom jak i mocnym stronom oraz przećwiczyć konkretne umiejętności podczas własnej pracy warsztatowej.

Podczas zajęć:

 • Dowiesz się jak radzić sobie z emocjami takimi jak bezsilność, bezradność, lęk czy złość.
 • Poznasz najskuteczniejsze dla siebie strategie radzenia sobie ze stresem.
 • Dowiesz się, jak wzmocnić poczucie własnej wartości i pewności siebie.
 • Nauczysz się troszczyć o swoje samopoczucie i dobrostan emocjonalny.
 • Poznasz swoje przekonania na temat macierzyństwa, które zapewnią Ci wsparcie w dążeniu do zajścia w ciąże.

A to wszystko w dobrej, kameralnej atmosferze i przy wsparciu doświadczonych psychologów.

NAJBLIŻSZE WARSZTATY

Data:
24.11.18r.- DIETA I PSYCHIKA ● Warsztaty propłodnościowe ● Dzień dietetyczny 

25.11.18r.- DIETA I PSYCHIKA ● Warsztaty propłodnościowe ● Dzień psychologiczny
Miejsce: Warszawa (o dokładnym miejscu szkolenia poinformujemy najpóźniej na jeden tydzień przed datą szkolenia).
Cena:
jeden dzień warsztatów- 300 zł
dwa dni warsztatów- 600 zł
UWAGA- istnieje możliwość zgłoszenia tylko na jeden wybrany dzień warsztatów: dietetyczny lub psychologiczny.

Organizatorzy: Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej ‘Sanvita’ & DobroSfera- Warsztaty dla kobiet, które chcą mieć dziecko

Partnerzy: Chcemy Być RodzicamiOvuFriendWspółczesna DietetykaZwierciadło.pl

Decydując się na pełne 2-dniowe warsztaty otrzymasz:

 • 2 dni intensywnych i ciekawych warsztatów: pierwszego dnia zaopatrzymy Cie w dużą dawkę najnowszej wiedzy dietetycznej o odżywianiu sprzyjającym płodności, drugi dzień będą to warsztaty psychologiczne przygotowane w oparciu o sprawdzone metody coachingu płodności.
 • Wsparcie i wiedzę specjalistów: dwóch psychologów i dietetyka klinicznego.
 • Książkę “Dieta dla płodności” autorstwa Sylwii Leszczyńskiej.
 • Materiały psychoedukacyjne i arkusze do ćwiczeń własnych.
 • Profesjonalne badanie składu ciała z interpretacją wyniku wykonane analizatorem medycznym Maltron 920-2.
 • Konkretne przepisy kulinarne przeznaczone dla kobiet starających się o dziecko.
 • Catering – kawa, herbata, zdrowe przekąski.
 • Masę dobrej energii i bezcenną wiedzę o samej sobie 🙂
ZGŁOSZENIA

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń zgodnie z instrukcją na poniższy adres e-mail
szkolenia@instytutsanvita.pl
W temacie maila: Warsztaty: Dieta i psychika
W treści maila: imię i nazwisko uczestnika warsztatu, numer telefonu, informacja czy zgłoszenie dotyczy całych warsztatów/dnia psychologicznego/dnia dietetycznego 
W załączniku maila: potwierdzenie wykonanego przelewu

Dane do przelewu
NAZWA: Instytut Sanvita- Sylwia Leszczyńska
NR RACHUNKU: 81114020040000350271140917 mBank
ADRES: Ul. Herbu Janina 3/42, 02-972 Warszawa
TYTUŁ PRZELEWU: Warsztaty: Dieta i psychika 

Telefon do organizatora: 535 300 340

PROWADZĄCY 

Sylwia Leszczyńskadietetyk kliniczny, psychodietetyk
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Założycielka i właścicielka „Sanvita”- Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej. Redaktor prowadząca „Współczesna dietetyka. Specjalistyczne czasopismo dla dietetyków i profesjonalistów żywienia”.
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
Specjalista w zakresie dietoterapii niepłodności, leczenia otyłości oraz chorób dietozależnych dzieci i dorosłych, prowadzi konsultacje w zakresie żywienia kobiet w ciąży oraz karmiących, żywienia klinicznego. W „Sanvita”- Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej wraz z zespołem prowadzi leczenie żywieniowe w oparciu o precyzyjną diagnostykę.
Prowadzi staże i praktyki studenckie, szkolenia z zakresu dietetyki. Uczestniczka kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych, prelegent m.in. MIĘDZYNARODOWYCH DNI PŁODNOŚCI. Popularyzatorka zdrowego trybu życia, kilkukrotny gość specjalny paneli zdrowotnych Kongresu Kobiet, autorka licznych publikacji w czasopismach, ekspert i konsultant ds. żywienia w mediach i kampaniach edukacyjnych, konsultantka merytoryczna książek, współautorka książki „Encyklopedia seniora. Profilaktyka. Leczenie. Aktywność. Prawo”, autorka książki „DIETA DLA PŁODNOŚCI” oraz szkoleń dla dietetyków o tej tematyce.

http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/
https://dietetycy.org.pl/dieta-dla-plodnosci-sylwia-leszczynska-recenzja/

Małgorzata Kaczyńskapsycholog, psychodietetyk
Z wykształcenia oraz zamiłowania jestem psychologiem i psychodietetykiem. Z moimi Klientami pracuję w duchu dialogu motywującego, jednak moje doświadczenie pokazało, że każdy Klient zgłasza się z innego rodzaju trudnościami, z unikalną gotowością do wprowadzenia zmian w swoim życiu, z różnymi potrzebami oraz swoją niepowtarzalną osobowością. Dlatego dostosowuję swój warsztat pracy do danej osoby oraz do celu terapii.
Ukończyłam Wydział Psychologii ze specjalizacją Psychoterapia na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Przez kilka lat byłam Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej.
Posiadam certyfikat terapeuty motywującego Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Ukończyłam szkolenie psychoterapeutyczne organizowane przez centrum szkoleniowe MABOR (szkolenie z podejścia systemowego).
Współpracuję z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej Sanvita, gdzie prowadzę indywidualne konsultacje psychologiczne i psychodietetyczne, spotkania motywujące oraz terapię psychologiczną dla młodzieży i dorosłych. Pracuję także terapeutycznie z parami i małżeństwami.
Jestem także członkiem zespołu redakcyjnego specjalistycznego czasopisma dla dietetyków i specjalistów żywienia Współczesna Dietetyka.

Paulina Pawełczyk | 
psycholog
Psychologia jest moim zawodem i pasją. Swoja karierę zaczynałam w obszarze interwencji kryzysowej, z którą byłam związana przez trzy lata. Pracowałam z ludźmi doświadczającymi kryzysów, trudności, strat. Pomagałam im powrócić do stanu równowagi psychicznej. W 2017 roku ukończyłam studia podyplomowe z poradnictwa psychologicznego i interwencji kryzysowej.
Problemem niepłodności wśród kobiet zaczęłam interesować się pół roku temu, ze względu na coraz częściej pojawianie się tego zaburzenia u osób mi bliskich. Z obszaru niepłodności ważne jest dla mnie jego psychologiczne podłoże i czynniki psychiczne, które mogą wpływać na płodność u kobiet.
Gdy nie pracuję to czytam książki, spaceruję z moim małym psem, a w lato jeżdżę na rowerze. Odpoczynek daje mi gotowanie. To,  na co zawsze się skuszę to spontaniczna podróż z bliskimi mi ludźmi.