Dieta dla płodności, Książki, Newsy, Odżywianie dla zdrowia, Płodność, ciąża, karmienie - dietetyk radzi

Dieta płodności – na czym polega – o diecie dla płodności w magazynie Sens i Zwierciadło!

Szablon do grafik szkolen wymiary 11

Dieta płodności – znaczenie w leczeniu niepłodności

Dieta płodności – jak pokazują dane naukowe, a także nasze doświadczenia z gabinetu – może być kluczowym elementem w leczeniu niepłodności. Wg. Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność to niemożność zajścia w ciążę, pomimo regularnego współżycia płciowego utrzymywanego powyżej 12 miesięcy bez stosowania środków zapobiegawczych.
Szacuje się, że w Polsce niepłodność dotyczy 14-20% par. Najczęściej wskazywanymi przyczynami trudności zajścia w ciążę są PCOS, endometrioza, zaburzenia endokrynologiczne. Zaburzenia owulacji w około 40% przypadków utrudniają zajście w ciążę. Badania pokazują, że styl życia, w tym dieta płodności i aktywność fizyczna w znacznym stopniu zmniejszają to ryzyko. W diagnozie niepłodności męskiej najważniejszym parametrem jest jakość nasienia.

Dieta propłodnościowa – dieta płodności

W diecie propłodnościowej istotna jest jakość węglowodanów, wpływających na stabilność stężenia glukozy we krwi oraz jakość zjadanych przez nas tłuszczów. Potrzebujemy ich do produkcji hormonów. Prawidłowa masa ciała również ma znaczenie. Skrajne masy ciała nie są korzystne dla płodności. Zarówno pacjentka z niedowagą, jak i nadwagą ma mniejsze szanse na zajście w ciążę. Nieprawidłowa masa ciała zwiększa również ryzyko niepłodności u mężczyzn – pisze dietetyk Sylwia Leszczyńska w książceDieta dla płodności•. Optymalnie jeśli zmiany w diecie dopasowane są do przyczyny zaburzeń płodności.

Jak właściwie regulować masę ciała i dietę płodności w okresie przygotowania do ciąży?

I przede wszystkim co powinno się znaleźć na talerzu przyszłych rodziców? Więcej o tym w artykule w październikowym magazynie Sens i Zwierciadlo!

Pamiętajmy, że wiek metrykalny nie równa się biologicznemu, ten zależy od stylu i warunków życia, w tym sposobu odżywiania. Dlatego możesz sprawdzić skład ciała, zoptymalizować dietę i zwiększyć szanse na ciążę.

Sprawdź także i pobierz szkolenie Dieta płodności – kluczowe elementy diety.

Chcesz poprawić swoją płodność i przygotować się do ciąży? Pobierz naszą dietę wspierającą płodność i zacznij swoją podróż do rodzicielstwa! 

👉 Kliknij tutaj, aby pobrać dietę: dieta dla płodności kobiet i dieta dla płodności mężczyzn.

Nasza dieta dla płodności to:

Zbilansowane posiłki, które wspierają zdrową pracę układu rozrodczego.

Przepisy na dania bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały niezbędne dla płodności.

✅ Wskazówki żywieniowe od ekspertów w dziedzinie płodności.

Porady dotyczące diety i stylu życia, które mogą pomóc w zwiększeniu szans na poczęcie.

Nie czekaj dłużej! Rozpocznij swoją podróż do rodzicielstwa z naszą dietą dla płodności. Pobierz ją teraz i daj sobie szansę na spełnienie marzeń o dziecku! 🌟🤰

 

Pięknego tygodnia październikowego!

#płodność #dietadlapłodności #przygotowaniedodziecka”