Blog

Dieta Planetarna

Dietetyk Oliwia Pietrasińska z Instytutu Sanvita pisze o diecie planetarnej, chcecie poznać model talerza planetarnego zobaczcie aktualny numer Współczesna Dietetyka. 
 
“Globalne wdrożenie diety planetarnej przyniosłoby korzyści zarówno dla populacji ludzi, jak i dla samej planety. Ma być ona bowiem odpowiedzią na wciąż rozwijające się choroby dietozależne, ale także pozwolić uniknąć poważnej degradacji środowiska związanej z produkcją żywności.”
 
Wyjaśniamy czym jest model talerza żywienia planetarnego, jakie są założenia diety planetarnej, jaką rolę w polepszeniu jakości klimatu może mieć dietetyk oraz dodaje ciekawe fakty o diecie roślinnej i jej wpływie na zdrowie i środowisko.
 
Wiemy o tym jak ważna jest dieta planetarna i uwzględniamy jej założenia planując modele żywienia dla naszych pacjentów. Jeśli chcecie zamówić plan żywienia wystarczy umówić się do dietetyka, który pomoże dopasować to co jecie do stylu życia, schorzeń, Waszych preferencji lub od razu zamówić w sklepie program odżywiania zgodnie ze swoimi potrzebami https://sklep.instytutsanvita.pl/pl/c/Jadlospisy/17.
 
 
    Koszyk