Newsy, Odżywianie dla zdrowia, Plan żywieniowy - porady dietetyczne, Współczesna dietetyka

Dieta Planetarna – dietetyk Oliwia Pietrasińska o diecie przyszłości dla Współczesnej dietetyki

Szablon do grafik szkolen wymiary 12
Piszemy i edukujemy o diecie planetarnej.

Korzyści z modelu talerza planetarnego – zobaczycie w aktualnym numerze Współczesna Dietetyka (red. prowadząca: Sylwia Leszczyńska), w artykule dietetyk Oliwii Pietrasińskiej z Instytutu Sanvita.

“Globalne wdrożenie diety planetarnej przyniosłoby korzyści zarówno dla populacji ludzi, jak i dla samej planety. Ma być ona bowiem odpowiedzią na wciąż rozwijające się choroby dietozależne. A także pozwolić uniknąć poważnej degradacji środowiska związanej z produkcją żywności.”

Wyjaśniamy czym jest model talerza żywienia planetarnego oraz jakie są założenia diety planetarnej. Jaką rolę w polepszeniu jakości klimatu może mieć dietetyk oraz dodaje ciekawe fakty o diecie roślinnej i jej wpływie na zdrowie i środowisko. Więcej o diecie planetarnej dowiesz się w głównym temacie numeru w artykule Oliwii Pietrasińskiej –  wydanie 36. Współczesna dietetyka

Wiemy o tym jak ważna jest dieta planetarna.

Uwzględniamy założenia tej diety planując modele żywienia dla naszych pacjentów. Jesteś świadomym konsumentem i chcesz zamówić indywidualny plan żywienia. Dietetyk pomoże zoptymalizować Twoją dietę, dopasować to co jesz do stylu życia, schorzeń, preferencji smakowych. Możesz też zgodnie ze swoimi potrzebami wybrać gotowy plan żywienia z listą zakupów. Wówczas otrzymasz wszystkie składniki, których potrzebuje Twój organizm i unikniesz marnowania produktów. To duża oszczędność. Mając gotową dietę oraz szybkie i smaczne przepisy, od razu poczujesz się lepiej. Głowę możesz zająć czymś innym niż planowanie posiłków. To zrobi za Ciebie nasz dietetyk.