Sylwia Leszczyńska

Projekt-bez-tytulu-7-1

Stałe godziny przyjęć:

Sylwia Leszczyńska

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE).

Założycielka i właścicielka „Sanvita”- Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej. Redaktor
prowadząca specjalistycznego czasopisma dla dietetyków „Współczesna Dietetyka”. Autorka książki „Dieta dla płodności”

  • Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
  • Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
  • Wykładowca Uniwersytetu SWPS
  • wykładowca na wykładach gościnnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • Członek Zespołu ds. Zapewnienia i Doskonalenia Jakości Kształcenia WNoZ Warszawskiego
    Uniwersytetu Medycznego.

Jest również członkiem Rady Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Specjalista w zakresie leczenia otyłości oraz chorób dietozależnych dzieci i dorosłych, zaburzeń odżywiania, dietoterapii niepłodności, prowadzi konsultacje w zakresie żywienia kobiet w ciąży oraz karmiących, prowadzi dietoterapię insulinooporności, cukrzycy, Hashimoto, alergii, kamicy nerkowej, specjalistka z zakresu żywienia klinicznego. Doświadczenie zdobywała m.in. w Klinice Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na Oddziale Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Nefrologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Współpracuje ze Szpitalem ginekologiczno-urologicznym Mazovia.

Prowadzi staże i praktyki studenckie, szkolenia z zakresu dietetyki. Uczestniczka i wykładowca konferencji naukowych, kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych, prelegent m.in. Międzynarodowych Dni Płodności, Międzynarodowej Konferencji Naukowej – Żywienie bez Granic, konferencji Polskiego Towarzystwa Urologicznego, konferencji psychodietetycznych. Autorka i prowadząca szkoleń dla dietetyków. Popularyzatorka zdrowego trybu życia, kilkukrotny gość specjalny paneli zdrowotnych Kongresu Kobiet, autorka licznych publikacji w czasopismach, ekspert i konsultant ds. żywienia w programach TV (m.in. „Miasto kobiet”, „Pytanie na Śniadanie”, „DD TVN”, programach popularnonaukowych „Kopernik była kobietą”) oraz w audycjach radiowych. i kampaniach edukacyjnych, konsultantka merytoryczna książek, współautorka książki „Encyklopedia seniora. Profilaktyka. Leczenie. Aktywność. Prawo”, współautorka konspektów dla studentów WUM z zakresu immunożywienia, autorka książki „Dieta dla płodności” i licznych publikacji o tej tematyce.

CERTYFIKATY

    Koszyk