Newsy, Psychodietetyka, Żywienie dzieci - dietetyk dla dziecka

IV Narodowy Kongres Żywieniowy

Szablon do grafik szkoleń wymiary 1 2

Jedno z najważniejszych wydarzeń dietetycznych w Polsce – IV Narodowy Kongres Żywieniowy

W ostatni weekend stycznia odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dietetycznych w Polsce – IV Narodowy Kongres Żywieniowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Żywności i Żywienia na stadionie w Warszawie.

Pierwszy dzień kongresu poświęcony był specjalistom (cztery sesje naukowe oraz debata), natomiast drugi wszystkim osobom zainteresowanym promocją zdrowia wśród dzieci i młodzieży. Wspólną częścią dla dwóch dni była oficjalna publikacja oraz omówienie „Nowej Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży”, której dokonał prof. dr hab. Mirosław Jarosz. Nie mogło nas tam zabraknąć! 😃 ✅

Hasło tegorocznego kongresu brzmiało „Otyłość, anoreksja, bulimia- dlaczego wciąż przegrywamy?”.

Naukowcy, dietetycy, specjaliści żywienia, lekarze, trenerzy i inni eksperci szukali odpowiedzi na to trudne pytanie. Także omawiano skuteczne rozwiązania jak opanować plagę nadwagi wśród polskich dzieci. Rozważano jak postępować w przypadku zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Liczni prelegenci byli zgodni, nadmierna masa ciała wśród dzieci i młodzieży stanowi problem społeczny. Jedyną drogą, która może zagwarantować sukces jest wspólne oraz stałe działanie na wielu płaszczyznach.

Statystyki są alarmujące, blisko 25% polskich 3-latków posiada nadmierną masę ciała. Co trzeci 8-latek w Polsce ma nadwagę lub otyłość, co stanowi najgorszy wynik wśród naszego regionu Europy!

To ostatni moment, aby zapobiec poważnym konsekwencjom zdrowotnym, ale także ekonomicznym i społecznym.