Dietetyka - na uczelni, Newsy

Wykład “Psychologia w gabinecie dietetyka”

Szablon do grafik szkolen wymiary 67
Wykład “Psychologia w gabinecie dietetyka”
18 października 2017r. w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dobędzie się darmowy wykład prowadzony przez naszego psychodietetyka mgr. Małgorzatę Kaczyńską!

Mamy przyjemność poinformować, że dzięki współpracy z Biuro Karier Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nasz psycholog  Małgorzata Kaczyńska poprowadzi wykład dla dietetyków i studentów dietetyki “Psychologia w gabinecie dietetyka”! 

Wykład jest bezpłatny i jest kierowany do wszystkich z Was, którzy bardziej teoretycznie chcą poczuć przedsmak naszych praktycznych warsztatów dla dietetyków Dietetyk to jeden z najważniejszych doradców dzisiejszych czasów, a wiedza psychologiczna jest niezbędna w pracy z pacjentem.

Każdy dietetyk lub specjalista żywienia w swojej pracy spotyka się z pacjentami “niezmotywowanymi”, takimi, którzy “chcieliby, ale…”. Którzy “bardzo próbują, ale nie mogą się powstrzymać…” lub takimi, którzy doskonale sobie radzą przez wiele miesięcy i nagle pomimo sukcesów porzucają dietę.

Naturalnie pojawiają się wówczas takie pytania jak:

Czy da się zmotywować niezmotywowanego pacjenta?
Dlaczego moje rady nie działają? Co mogę zrobić, aby zmotywować moich pacjentów?
Jak pomóc pacjentom, którzy zajadają stres, smutek, samotność?
Dlaczego powstrzymywanie się przed jedzeniem łakoci nie działa? I co zamiast tego zaproponować pacjentom?

Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas wykładu, gdzie zdobędziecie Państwo solidną dawkę wiedzy na temat motywacji i Dialogu Motywującego (DM, Motivational Interviewing) jako podejścia do pracy z pacjentem dietetycznym. Poznacie także rolę jaką emocje, przyzwyczajenia i inne czynniki poza głodem odgrywają w naszych zachowaniach żywieniowych. Dowiecie się o sprawdzonych sposobach wzmacniania motywacji pacjenta oraz pracy nad radzeniem sobie z jedzeniem emocjonalnym

.