Newsy, Współczesna dietetyka

Numer dwudziesty „Współczesna dietetyka”

Bardzo wiele pytań i wątpliwości mają dietetycy, którzy podejmują się współpracy z placówkami żywienia zbiorowego, takimi jak żłobki czy przedszkola. Doświadczenie i wiedza z zakresu żywienia człowieka nie zawsze jest wystarczająca w prawidłowym przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych. Poza znajomością żywieniowych potrzeb dzieci, niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju i funkcjonowania, należy też działać w oparciu o obowiązujące przepisy prawa, które regulują sposób przygotowania posiłków. Nie należy też zapominać o tym, że posiłek dla dzieci musi być przygotowany z niezwykłą starannością jeśli chodzi o smak, ale i o wygląd- niejadek w przedszkolu to częsty widok i każdy powód do grymaszenia przy jedzeniu jest dla niego dobry. Temat numeru szczegółowo wyjaśnia w oparciu o jakie zasady i w jaki sposób komponować jadłospis dla dzieci w placówkach typu żłobek czy przedszkole. Artykuł został przygotowany przez autorki na co dzień zajmujące się tą tematyką w Instytucie Żywności i Żywienia. 
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Instytut Żywności i Żywienia objął patronatem dwumiesięcznik “Współczesna Dietetyka”, doceniając wysoki poziom merytoryczny pisma i działania redakcji mające na celu propagowanie wiedzy naukowej, popartej badaniami i wskazując na jej praktyczne zastosowanie. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie pozwoli nam jeszcze lepiej edukować i wspierać dietetyków w ich codziennej pracy.

Zachęcam do lektury,
Sylwia Leszczyńska
redaktor prowadząca

 

W dwudziestym numerze Współczesnej Dietetyki znajdziemy teksty naszych specjalistów:

– PSYCHODIETETYKA: Program edukacji żywieniowej | Małgorzata Kaczyńska, psycholog [link do artykułu]

– Z GABINETU DIETETYKA: Elektroniczny gabinet. Zastosowanie nowoczesnych technologii w poradnictwie dietetycznym | Klaudia Wiśniewska, dietetyk kliniczny [link do artykułu]

– DIETETYKA SPORTOWA: Aktywność fizyczna a insulinooporność | Izabela Grabowska, dietetyk sportowy [link do artykułu]

 

Zachęcamy do lektury!
Dołącz do nas!  www.wspolczesnadietetyka.pl

Powiązane wpisy